Co sezonowe konkursy!

Jak co roku próbujemy urozmaicić Wam konkursami Galę Finałową Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Większość konkursów już znacie. Z pewnością nie zabraknie konkursu indywidualnego w rzutach za 3 punkty oraz „drużynowego dystansowego”. Kolejną zabawą będzie dobrze znane Skills Challenge. Jedyną nowością będzie rzut z połowy boiska. Zarząd spółki dla najszybszego gracza, który trafi z połowy ufundował nagrodę w wysokości 200 złotych.

Jedynymi obostrzeniami, które wprowadzamy jest zasada, że w każdym konkursie musi brać udział inny gracz. Nie może być sytuacji, że jeden zespół w każdej zabawie reprezentuje ta sama osoba.

Już podczas najbliższej kolejki, to jest 02.06 rozegramy eliminacje do „drużynowych dystansowych”. Zasady są identyczne jak rok temu : 5 graczy z jednej drużyny zajmuje pozycje za linią rzutu za 3 punkty ( 2 graczy na 0 stopni, 2 graczy na 45 stopni oraz jeden gracz bezpośrednio na kosz). Zabawę rozpoczyna osoba ustawiona na 0 stopniach. Drugi gracz ustawiony na 45 stopniach może rozpocząć swój rzut dopiero, kiedy jego kolega trafi do kosza. Pozostali nie wyznaczeni do zabawy koledzy z drużyny mogą pomagać poprzez zbieranie piłek po niecelnych rzutach. W całym konkursie chodzi o uzyskanie jak najkrótszego czasu na pięciokrotne trafienie z dystansu. Dwa zespoły, które uzyskają najkrótszy czas spotkają się w wielkim finale podczas Gali Finałowej.

W indywidualnym konkursie rzutów za 3 punkty zasady są prostsze. Każda drużyna wyznacza jednego gracza. Ma on minutę na oddanie 15 rzutów. Każdy jednak wybiera sobie 3 ulubione pozycje do oddania rzutu. Każdy celny rzut liczony jest jako jeden punkt. Ostatnią piłkę liczymy za 2 punkty. W wielkim finale spotka się dwójka graczy z największą ilością punktów.

Skills Challenge – w wielkim skrócie – pokaz szybkiego pokonania toru przeszkód, połączonego z celnymi rzutami za 3, za 2 oraz za 1 punkt. Kolejność rzutów dowolna. Z 9 zawodników wyłaniamy dwóch najszybszych, którzy zmierzą się w wielkim finale.

Rzut z połowy, to nowy konkurs. Każda ekipa wyznacza jednego gracza do tego zadania. Co ważne – wygrywa osoba, która celnie rzuci z połowy jako pierwsza ! Liczy się więc tutaj szczególnie kolejność zgłoszeń. Dodatkowym bodźcem do udziału niech będzie banknot 200 złotowy, który Zarząd spółki przewidział dla zwycięzcy.

Wszystkie pozostałe konkursy rozegramy już 16.06. Prosimy o zgłaszanie swoich reprezentantów poprzez funpage naszej ligi z wyszczególnieniem kto w jakim konkursie do dnia 07.06. Zespoły, które tego nie uczynią nie będą brane pod uwagę.

Polecane