I półfinał – MSI Telekom vs. Celcom Luks Olimp Basket Jeżewo

vs

Szczegóły

Data Czas League Sezon
29 maja 2016 16:50 ALK 2016 PlayOffs

Wyniki

Drużyna1234Wynik
MSI Telekom611121746
CELCOM OLIMP Jeżewo839626

Podsumowanie

MSI Telekom – Celcom Basket Olimp Jeżewo 46:26 (6:8, 11:3, 12:9, 17:6) 

Sensacji nie było i mistrz będzie bronił tytułu w Wielkim Finale, choć ekipa z Jeżewa postawiła przez długi czas dość twarde warunki. Dzięki skuteczności z dystansu Kacpra Boruckiego i walce na tablicach najlepszego zbierającego ligi (oraz najlepszego asystenta) Mateusza Czajki, pierwsze 10 minut spotkania dość niespodziewanie należało do jeżewian. Mistrz musiał złapać odpowiedni rytm, a najbardziej mu w tym pomogli, najskuteczniejsi w tym okresie Dariusz Igliński i Piotr Manikowski 15 pkt (3 trójki). Powoli, z minuty na minutę MSI zaczynało grać swoją koszykówkę, opartą na twardej grze obronnej i skuteczności w ataku Iglińskiego oraz dobrej postawie obwodowych (dwie trójki dołożył Krzysztof Kułakowski). Sporo pomógł w obronie Paweł Kułakowski, który mocno przepychał się z Czajką. Po trzech kwartach przewaga MSI wzrosła już do 15 punktów i stało się pewne, że mistrz już tego zwycięstwa nie wypuści. Ostatecznie skończyło się na wysokiej wygranej MSI, różnicą 20 punktów, choć z przebiegu meczu jeżewianie nie zasłużyli aż na tak wysoką porażkę.

Filmy

MSI Telekom

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
6Kowalski Tomasz2000007200004
7Jurek Dawid0000001110100
28Igliński Dariusz80000054001416
33Manikowski Piotr202030130203015
69Olkowski Mariusz2000005211104
83Kułakowski Krzysztof0000207210206
85Kułakowski Paweł00100010030041
93Mikołajczak Przemysław0000001000000
 Suma14030504911818846

CELCOM OLIMP Jeżewo

# Zawodnik FGM FGA FTM FTA 3PM 3PA REB AST PF TF STL BLK PTS
12Bocian Paweł0010000010101
4Dolewski Jarosław0000000000000
5Ciesielski Michał0000000010100
6Borucki Kacper1000204100208
9Brzozowski Emil0000000000000
8Solarczyk Radosław0000001010000
11Janicki Szymon3000008040006
13Erward Dawid0010005100401
14Trochowski Dominik1000002110202
15Czajka Mateusz20101010020118
 Suma70303030310011126

Polecane